14 lipca 2024

Powierzchnie magazynowe – aktualne trendy i nowinki

Każdego roku rośnie popyt na magazyny do wynajęcia w Polsce. Sprawia to, że hal i magazynów przybywa w całym kraju, również w mało popularnych lokalizacjach. Śledź i bądź na bieżąco z trendami i nowinkami ze świata logistyki i magazynów – oto najświeższe informacje z rynku magazynowego w Polsce.

Magazyny do wynajęcia w Polsce

BekaertDeslee zwiększa powierzchnię w SEGRO Business Park Łódź. Firma BekaertDeslee jest w Business Park Łódź od 2015 roku. Teraz zdecydowała się na najem jeszcze prawie 3300 mkw. ze względu na rozwój działalności i większe potrzeby. Belgijski producent pokrowców i włókien do materacy powiększyć prawie dwukrotnie swoją powierzchnię w SEGRO Business Park Łódź. Jest to łącznie niemal 6500 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Pośrednikiem w transakcji była firma Axi Immo. Jest to jedyny oddział firmy BekaertDeslee w Polsce.

Mandersloot powiększyła powierzchnię magazynową. Holenderska firma Mandersloot świadczy usługi logistyczne w krajach Beneluksu i Europy Środkowej. Zapewnia transport drobnicowy w odpowiedniej temperaturze na terenie Beneluksu i Europy Środkowej m.in. mięsa, owoców i warzyw, produktów spożywczych oraz kwiatów i roślin.

Mandersloot posiada magazyny do wynajęcia pod Poznaniem, ale okazały się one na ten moment niewystarczające. Polski oddział holenderskiej firmy powiększył powierzchnię wynajmowaną w Komornikach pod Poznaniem. Jest to obiekt zarządzany przez Savills Investment Management. W negocjacjach brała udział firma doradcza Newmark Polska. Ze względu na szybki rozwój Mandersloot potrzebował większej powierzchni magazynowo-biurowej.

Gomez powiększa centrum dystrybucyjne w Swadzimiu. Powierzchnie magazynowe wynajmowane w Polsce, pod Poznaniem, powiększa też Gomez. Firma poszerza swoje zaplecze logistyczno-magazynowe w Swadzimiu, w zachodniej Polsce, a tym samym zwiększa swoją powierzchnię magazynową do 12 tys. mkw. w Panattoni Park Poznań IX. Taka powierzchnia magazynowa docelowo pomieści ponad 750 tys. sztuk asortymentu. W negocjacjach doradzali eksperci JLL.

Colliers nowym zarządcą inwestycji magazynowych Peakside Capital. Magazyny do wynajęcia potrzebują też dobrego i profesjonalnego zarządcy. Colliers przejęła zarządzanie trzema kompleksami magazynów. Ich łączna powierzchnia wynosi niemal 180 tys. mkw. Chodzi o obiekty City Point Targówek, Logistics Point Piaseczno i Logistics Point Raszyn. Ich investment managerem jest firma Peakside Capital. Po przejęciu City Point Targówek, Logistics Point Raszyn i Logistics Point Piaseczno, Colliers będzie zarządzał łącznie 650 tys. mkw. powierzchni magazynowej.