14 lipca 2024

Profile PCV – wszystko, co warto wiedzieć

Profile PCV są popularnym wyborem przy produkcji okien z uwagi na wiele korzyści. Są chętnie wybierane do domów, mieszkań, biur czy różnych lokali. Szybki rozwój technologiczny sprawił, że PCV uchodzi obecnie za jeden z wyjątkowo wszechstronnych materiałów. Oto kilka zalet, które profili PCV.

Izolacja termiczna

Profile PCV są znane z doskonałych właściwości izolacyjnych. Dzięki temu drzwi wykonane z PCV skutecznie chronią przed utratą ciepła i zimnem, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania i klimatyzacji. Zapewniają również komfortową temperaturę wewnątrz pomieszczeń przez cały rok.

Izolacja akustyczna

Profile PCV charakteryzują się również dobrą izolacją akustyczną. Dzięki temu okna wykonane z PCV pomagają ograniczyć przenikanie dźwięków z zewnątrz. Spokojne i ciche wnętrze sprzyja z kolei relaksowi. Wysokiej jakości profile PCV to przede wszystkim energooszczędne profile okienne. Do wyboru są różne systemy, między innymi:

  • System Elegant,
  • System Elegant 115,
  • System Elegant Grando,
  • System Vision.

Trwałość i niskie wymagania konserwacyjne

Profile PCV są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, deszcz, słońce czy zmienne temperatury. Nie korodują, nie pękają i nie wymagają malowania. To oznacza, że drzwi przesuwne z PCV są łatwe w utrzymaniu i zachowują swój atrakcyjny wygląd przez długie lata. Ich oferta jest bardzo szeroka – między innymi Deceuninck oferuje wysokiej jakości profile plastikowe do produkcji okien.

Profile plastikowe  produkcja i recykling

Produkcja profili plastikowych, takich jak PCV, wymaga zaawansowanych technologii i doświadczenia. Deceuninck to renomowany producent, który specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości profili PCV, zapewniających doskonałe właściwości izolacyjne, trwałość i estetykę.

Deceuninck oferuje szeroki wybór profili dla różnych rodzajów okien PCV, drzwi tarasowych i balkonowych, do nowych budynków i modernizowanych obiektów.

Proekologiczne cele biznesowe Deceuninck

Firma stawia też na recykling – jest on podstawową częścią procesu produkcyjnego. Każdy kilogram PVC pozyskany w efekcie recyklingu, ogranicza emisję 2 kg CO2 do atmosfery. Podczas procesów recyklingu PCV zużywa się o 90 proc. mniej energii niż w trakcie produkcji nowego tworzywa.

W trakcie recyklingu profile są rozdrabniane, sortowane, potem są z nich usuwane różne zanieczyszczenia. Następnie materiał ulega granulacji i staje się świetną alternatywą dla nowego materiału – doskonale nadaje się do produkcji nowych profili okiennych z PCV.