13 czerwca 2024

Odważ się i postaw na styl glamour w swojej sypialni

Luksusowa sypialnia w stylu glamour to przede wszystkim pełne blasku wnętrze. Mieniące się wzorzyste tkaniny i lampy w kryształami, to tylko kilka pomysłów na stworzenie obrazu luksusu.

Oto kilka inspiracji jak stworzyć sypialnię w stylu glamour

Draperia w sypialni glamour

Chcąc stworzyć nowoczesną kompozycję w sypialni dobrym pomysłem jest powieszenie w dwóch rządach nad zagłówkiem łóżka tkaniny ze złotymi nićmi. Dopełnieniem draperii mogą być szklane flakony ustawione na szafce przy łóżku, kryształowe świeczniki na komodzie. Ciekawym pomysłem jest powieszenie na jednej ze ścian wielkiego lustra w ozdobnej złotej ramie, które rozpromieni przestrzeń.

Materiały w sypialni glamour

W sypialni glamour istotną rolę odgrywają zastosowane materiały na zasłony, a przede wszystkim pościel. Wszystko co karbowane i pikowane poddaje się działaniu światła, które wydobywa lśnienie powierzchni materiału. Zestawienie ze sobą gładkiej, błyszczącej satyny z miękkimi welurami stworzy bajeczną scenografię imitującą królewską sypialnię. Pikowany zagłówek łóżka podkreśla wygodę i elegancję kompozycji.

Więcej artykułów o wystroju sypialni znajdziesz w serwisie https://www.bedroom.pl/.

Sypialnia glamour – idealne połączenia

Nieodłączne złocenia w sypialni glamour najlepiej jest delikatnie przygasić ciemnym brązem mebli. Ciemne komody w odcieniach hebanu będą idealnie się komponować na tle szarobłękitnych ścian. Dla podkreślenia elegancji na podłodze zastosujmy panele drewniane lakierowane na wysoki połysk.

Wykończenie dookoła listwami przypodłogowymi w kolorze paneli wizualnie powiększy wnętrze sypialni i nada jej niepowtarzalnego szyku. Pamiętajmy, że w stylu glamour liczą się wysokogatunkowe materiały wykończeniowe, dlatego na podłogę wybierzmy egzotyczne, twarde drewno, które posłuży nam na kilkanaście lat.

Garderoba w sypialni galmour

W sypialni glamour, garderoba musi być wypełniona po brzegi. Najlepiej zastosować meble na zamówienie i skomponować idealną przestrzeń dla siebie. Szafy przesuwne koniecznie powinny być zaopatrzone w lustrzane fronty umieszczone w ozdobnej, najlepiej złotej ramie lub przedzielone ozdobnymi szprosami. Wysuwane szafki cargo zapewnią wygodny dostęp do zawartości szafy, a karuzela na buty ukarze całą zebraną kolekcję.

Zieleń w sypialni glamour

Złoto idealnie komponuje się z głęboką zielenią, dlatego w sypialni w stylu glamour nie może zabraknąć żywej roślinności. Wybierajmy rośliny, które nie zabierają tlenu, a wręcz przeciwnie oczyszczając powietrze przyczyniają się do lepszej jakości snu. Wsadzone w piękne błyszczące donice, nadadzą wnętrzu niepowtarzalnej klasy.