13 czerwca 2024

Podstawowe właściwości lateksowych materaców

Spośród wszystkich typów wypełnienia stosowanych w materacach do spania lateks zajmuje trzecie miejsce pod względem popularności. Występuje tuż po klasycznych sprężynach i nowoczesnej termoaktywnej piance.

Materace lateksowe – to powinieneś wiedzieć

To typ „luksusowego” wypełnienia, używanego w najbardziej ekskluzywnych i niestety zarazem najdroższych materacach. Warto tu bowiem zaznaczyć, że materace, które nazywane są lateksowymi, nie zawsze mają wypełnienia wykonane w stu procentach z czystego lateksu. W tańszych produktach umieszcza się także pewną ilość innych, zwykle gorszych jakościowo materiałów.

Łączy się je z lateksem, co pozwala na obniżenie ceny materaca, ale jednocześnie obniża jego właściwości. Zamiast więc szukać opcji budżetowych, lepiej od razu wyłożyć więcej pieniędzy na porządny materac do spania. Na materac, który będzie w stu procentach wykonany właśnie z lateksu. Trzeba sprawdzić zatem skład zastosowanego w nim wypełnienia. Jakiekolwiek domieszki dodatkowych materiałów nie będą tutaj wskazane. W praktyce lateksowe materace do spania zachowują się podobnie jak te piankowe.

Lateksowe materace gwarancją komfortu

Gwarantują dokładnie taki sam poziom komfortu. Są po prostu bardzo wygodne, co wpływa na ich użyteczność. Nieco lepiej od materacy piankowych radzą sobie jednak z dopasowywaniem się do ciała leżącej na nich osoby. Reagują na kształt i ciężar sylwetki, a także i na ciepło skóry. Są też nieco bardziej elastyczne i sprężyste od klasycznych materacy piankowych. Dodatkowo pokrywa się je specjalnymi warstwami, które zapewniają im właściwości antybakteryjne oraz właściwości chłodzące. Warto tu zaznaczyć, że lateks sprawdza się nawet u alergików. Raczej nie powoduje on ani reakcji uczuleniowych, ani tych typowo alergicznych.

Artykuły o aranżacji sypialni znajdziesz w serwisie bedroom.pl.

Właściwości materaców lateksowych – podsumowanie

Na samym końcu, gdy już typ materaca do spania zostanie określony, warto jeszcze zastanowić się nad dopasowaniem do niego różnych dodatkowych elementów. Szczególnie ważny okaże się tu przede wszystkim pokrowiec. Najlepiej kupić go od razu w zestawie z materacem.