13 czerwca 2024

5 pomysłów na minimalistyczną łazienkę

Pozornie duża, w rzeczywistości niewielka i trudna do urządzenia – łazienka, czyli pomieszczenie stworzone do higieny z wymarzoną wanną lub prysznicem, które jest najtrudniejsze do aranżacji w naszych domach. Urządzenie jej w minimalistycznym stylu sprawi, że odkryjemy jej praktyczne walory i będziemy chcieli spędzać w niej więcej czasu ciesząc się możliwością relaksu.

Efektowne minimum w Twojej łazience

Decyzja o urządzeniu łazienki w stylu minimalistycznym wymaga konsekwencji w doborze elementów aranżacji. Przede wszystkim zastosujmy nie więcej niż dwa kolory przewodnie i jeden kontrastujący akcent. Wybierajmy jak najprostsze formy sprzętów, ponieważ minimalizm nie znosi przypadkowości i nieładu. Zaprojektujmy szafki i schowki tak, aby wszystkie rzeczy się w nich zmieściły i nic nie stało na widoku.

Minimalistyczna łazienka? Kwarcowe ściany

Nowoczesnym rozwiązaniem w minimalistycznym stylu jest spiek kwarcowy. Jest to naturalny materiał charakteryzujący się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, oraz odpornością na plamy. Stanowi on idealną alternatywę dla standardowych płytek łazienkowych lub betonu architektonicznego. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu większych formatów, które pozwolą na oszczędność fugi i stworzenie gładkiej, przyjemnej dla oka powierzchni.

Płytki podłogowe do każdej łazienki, nawet tej małej

Koniecznie postawmy na wielkie płytki w jasnych odcieniach. Neutralne kolory dają możliwość wprowadzenia w aranżacji częstych zmian za pomocą dodatków. Równie dobrym wyborem są panele winylowe, które w modnych betonowych odcieniach nadadzą łazience modnego efektu. Tego typu panele są w stu procentach wodoodporne więc świetnie nadają się do łazienek.

Łazienkowa biżuteria

W łazienkach w stylu minimalistycznym standardowe elementy wyposażenia, takie jak armatura czy ceramika, stają się głównymi punktami dekoracyjnymi. Właśnie dlatego ich wybór powinien być dokładnie przemyślany. Zdecydujmy się na armaturę podwieszaną, dyskretną i elegancką. Nie zastawia ona podłóg, więc przestrzeń wydaje się większe i zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania czystości, co jest wyjątkowo ważne jeżeli chcemy osiągnąć minimalistyczny efekt.

Wanna z prysznicem – nieodzownym elementem minimalistycznej łazienki

Wiele osób lubi relaks w wannie, jednocześnie doceniając wygodę porannego prysznica. Dlatego dobrym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym jest zamontowanie parawanu nawannowego. W ten sposób połączymy zalety obu rozwiązań, tworząc z łazienki wygodne i wielofunkcyjne miejsce. Nad wanną warto zamontować deszczownicę o prostych, kwadratowych kształtach.

Więcej artykułów dotyczących aranżacji łazienek znajdziesz w serwisie https://www.bathroom.pl/.