13 czerwca 2024
sprzatanie

Sprzątanie domu w trzech prostych krokach właściwą metodą

Trzy proste sztuczki, które pozwolą lepiej posprzątać dom.

Nie każdy ma odpowiedni sposób na sprzątanie domu. Niektóre zajmują dużo czasu, nie uzyskując zadowalających rezultatów. Inni sprzątają z grubsza, pozwalając brudowi i bakteriom pozostać w domu, ze szkodą dla higieny. Jeszcze inni odkładają na później i zostawiają tak dużo brudu i bałaganu, że nie wiedzą już, od czego zacząć. To tutaj podstawowa staje się obecność racjonalnej i zorganizowanej metody sprzątania domu.

Cenne wskazówki, jak posprzątać dom tak szybko i skutecznie, jak to możliwe. Jest to metoda trzyetapowa, mająca zastosowanie w każdym środowisku i domu, mniej lub bardziej brudnym.

TRZY PROSTE KROKI DO WYCZYSZCZENIA DOMU

Wyobraź sobie, że wchodzisz do brudnego, zabałaganionego pokoju i czujesz się przytłoczony tym bałaganem. Tutaj tak zwany „trójfalowy” system pozwoli Ci uporać się z tym nieprzyjemnym doznaniem i jego przyczynami. Przede wszystkim zaleca się czyszczenie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zacznij od drzwi i skończ na drzwiach: w ten sposób będziesz mieć pewność, że niczego nie zapomniałeś. Drugą podstawową wskazówką jest czyszczenie od góry do dołu. W ten sposób brud i kurz opadną tam, gdzie jeszcze musisz posprzątać, bez niszczenia poprzedniej pracy.

Ciekawe sztuczki na utrzymanie domu w czystości i dopasowanie dekoracji do stylu wnętrza publikujemy również pod adresem https://www.homely.pl.

W tym momencie możemy zacząć od pierwszego etapu: uporządkowania i organizacji. Połóżmy wszystko na swoim miejscu, wyrzućmy to, co zbędne, pozbądźmy się tego, co zbędne. Po zakończeniu pokój będzie faktycznie gotowy do posprzątania. Drugi etap obejmuje trzy czynności: odkurzanie, polerowanie, odkażanie. Upewnijmy się, że mamy dostępne narzędzia i produkty i zacznijmy sprzątać pomieszczenie od góry do dołu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Trzecia faza to mycie podłóg. Najpierw odkurzacz, potem szmata. Gotowe! Sprzątanie domu nigdy nie było tak proste!