13 czerwca 2024

Jak w łatwy sposób wykonać imituję białego marmuru na podłodze?

Marmur to wyjątkowy kamień, który ma szerokie zastosowanie między innymi we wnętrzarstwie. W wielu budynkach, w tym w mieszkaniach i domach tworzone są majestatyczne marmurowe podłogi w iście awangardowym lub klasycznym wydaniu. Niestety cena ich wykonania jest olbrzymie. Alternatywą jest posadzka epoksydowa imitująca marmur. Można ją w łatwy sposób wykonać dzięki specjalnym produktom, które znaleźć można w sklepie: skleptechniart.pl!

Przepis na podłogę imitującą marmur od sklepu Techniart!

Fachowcy ze sklepu Techniart z żywicami poliuretanowymi i epoksydowymi oferują klientom biznesowym, a także indywidualnym innowacyjny produkt, który pozwala na tworzenie podłogi imitującej biały marmur. Przede wszystkim należy wykorzystać żywicę dwuskładnikową TECHNIPLAST 400 NANO, która składa się z dwóch ważnych komponentów. Pierwszym z nich jest żywica, a drugim utwardzacz. Ponadto tworzenie marmurowej podłogi epoksydowej opiera się o zastosowanie wysokiej klasy białej pasty pigmentowej TECHNIPLAST COLOR EFFECT PP RAL 9003. Oba wymienione produkty stanowią bazę do pracy! To jednak nie koniec produktów, w które należy się wyposażyć.

Aby przygotować podłogę imitującą marmur, należy zakupić również metaliczne barwniki proszkowe, dzięki którym efekt kamienia będzie bardzo naturalny (tworzą one imitację charakterystycznych smug i żył minerałów kamiennych). Polecanymi produktami są: barwnik srebrny i miedziany TECHNIPLAST 3D COLOR EFFECT, a także czarny transparentny barwnik TECHNIPLAST 3D COLOR TR. Prócz tego wykonawcy przydadzą się do pracy pasty pigmentowe TECHNIPLAST 3D COLOR PP RAL 3009 i 7047, oraz dodatkowe akcesoria ułatwiające prace. Mowa o:

  • butach na kolcach,
  • 4 wiaderkach,
  • 4 kubeczkach,
  • drewnianych patyczkach,
  • rękawiczkach,
  • odpowietrzaczu w sprayu TECHNIPLAST Magic Spray,
  • mieszadle wolnoobrotowym.

Instruktaż wykonania imitacji białego marmuru na podłodze

Chcesz w swoim domu czy mieszkaniu odnowić posadzkę i nadać jej wyglądu białego marmuru? Jeśli tak, w pierwszej kolejności kup żywicę TECHNIART FLOOR SYSTEM 400 NANO oraz pozostałe wyszczególnione powyżej produkty. Następnie skorzystaj z filmiku instruktażowego przygotowanego przez fachowców sklepu Techniart i zapoznaj się z dokładnym opisem procedury tworzenia wymarzonej „kamiennej” podłogi (znajdziesz ją na stronie www sklepu). Sam przekonasz się, że jest to zadanie szybkie i proste! Podłogą imitującą marmur można cieszyć się po zaledwie kilku godzinach pracy. Nie trzeba przy tym wydawać pieniędzy na współpracę z wykonawcami – TECHNIART FLOOR SYSTEM 400 NANO to produkt naprawdę prosty w użyciu.

Kilka słów o jakości podłogi żywicznej imitującej marmur

Podłogi żywiczne imitujące marmur podbijają rynek! Do złudzenia przypominają luksusowe kamienie wnętrzarskie, gwarantując wysoki połysk, właściwą gładkość oraz doskonałą wytrzymałość. Żywice dwuskładnikowe pozwalają na tworzenie posadzek nie tylko pięknych, ale twardych i odpornych na blaknięcie, wodę, zarysowania czy ścieranie. Podłogą żywiczną można zatem cieszyć się przez lata i to bez utraty jej wysokich parametrów technicznych.

W jakich pomieszczeniach warto tworzyć marmurowe podłogi epoksydowe?

Żywica TECHNIPLAST 400 NANO to doskonały sposób na szybką i niesamowicie efektowną metamorfozę kuchni, łazienki, salonu, garderoby czy nawet hotelu i restauracji. Sprawdza się ona zarówno w przestrzeniach mieszkalnych z ogrzewaniem podłogowym, jak i w tych komercyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie poziom natężenia czy ryzyko starcia powierzchni jest naprawdę wysokie. Dodać warto, że podłoga epoksydowa marmur jest tania w wykonaniu – opłaca się bardziej od zakładania glazury czy kamiennych płyt. Ponadto żywice w prosty sposób można utrzymać w nienagannym stanie oraz czystości.