13 czerwca 2024

Jak wystylizować salon w swoim mieszkaniu?

Salon jest częścią każdego domu. To tutaj spędzasz większość czasu z rodziną i przyjaciółmi. To także miejsce, w którym regularnie bawisz się.

Dlatego tak ważny jest dobór stylu, wystroju i mebli do tej przestrzeni. Dodatkowo warto rozważyć oświetlenie, aby ten obszar wyglądał ładnie w nocy.

Salon, serce Twojego domu – jak zaaranżować?

Dlatego powinien być zaprojektowany tak, aby odzwierciedlał Twój styl życia. Wybierając wygodne umeblowanie, zrelaksujesz się po długim dniu. Możesz również zaakcentować swoją przestrzeń i sprawić, by była ciepła i zachęcająca. Dodatkowo białe akcenty są popularne w nowoczesnych salonach, ponieważ wyglądają świeżo i czysto. Ciemne kolory również mają sens w tej przestrzeni, ponieważ tworzą bardziej spokojną atmosferę. Na koniec wybierz podłogę, która pasuje do Twojego innego wystroju domu, aby wszystko płynnie się ze sobą łączyło.

Poznaj triki stylizacyjne do salonu

Możesz użyć sztuki i mebli do dekoracji salonu i uczynić go swoim własnym. Na przykład możesz powiesić plakaty motywacyjne lub kupić poduszki z ulubionymi obrazami. Możesz nawet otrzymać centralny element ścienny, który wita ludzi, gdy wchodzą do twojego domu – jak kominek lub dzwonek do drzwi regału. Poza tym nie dodawaj zbyt wiele akcesoriów do tego obszaru – zachowaj prostotę, abyś mógł skupić się na tym, aby ta część domu wyglądała jak twoja!

Na jaki wystrój w salonie postawić?

Rozważ użycie oświetlenia, aby podkreślić elementy swojego salonu. Świece to niedrogi sposób na wydzielenie przytulnej atmosfery w tej przestrzeni bez potrzebnego prądu lub ciepła! Możesz również uzyskać grafikę ścienną z wieloma włącznikami światła — pomogą one ludziom zmienić oświetlenie, kiedy chcą, bez zadzierania ze wszystkimi naraz! 5 niesamowitych inspiracji na funkcjonalny salon – polecane w temacie aranżacji salonu.

Możesz też skorzystać z zaawansowanych technologii ze światłami wrażliwymi na ruch — zmieniają one kolory, gdy nikogo już nie ma w pomieszczeniu! Na koniec pamiętaj, że ciemniejsze kolory wyglądają na cieplejsze w tym obszarze, ponieważ ciemniejsze meble pochłaniają więcej ciepła z płomienia świecy niż jaśniejsze.