13 czerwca 2024

Jaki stolik kawowy do salonu?

W każdym salonie stolik kawowy jest jednym z najważniejszych mebli. Wszystko dlatego, że zazwyczaj umiejscowiony w centralnej jego części jest czymś, co zwraca uwagę już na pierwszy rzut oka. Ale jaki stolik kawowy do salonu wybrać, aby być zadowolonym? Oto kilka naszych rad. Po pierwsze podczas wyboru innych mebli, także i tu warto dokładnie przemyśleć, jak ma się prezentować nasz nowy stolik. Najlepiej rozpocząć od stylu, który ma reprezentować.

O stolikach kawowych do salonu

Według ostatnich informacji z branżowego portalu https://www.domonline.pl/, zasadniczo najpopularniejsze są obecnie stoliki w stylu:

  • klasycznym
  • industrialnym
  • boho

Opis stylów stolików kawowych

Każdy z nich ma oczywiście swój niepowtarzalny charakter. Styl klasyczny wydaje się być najbardziej uniwersalny. Jak wiadomo elegancki stolik, o prostej formie można bowiem stosunkowo łatwo dopasować do wnętrza. Jeśli chcemy nieco się wyróżnić, można natomiast postawić na stolik kawowy w stylu loftowym. Najczęściej będą to stosunkowo niewielkie meble o nietypowych kształtach nawiązujących do brył geometrycznych. Dla zachowania stylu loftowego istotne będzie jednak, aby na stoliku zamontowany był szklany, metalowy, lub kamienny blat. Inną opcją są z kolei stoliki salonowe w stylu boho. Wyróżniają się one niestandardową formą i dodatkowymi ozdobami w postaci rękodzieła. Te stoliki z elementami drewnianymi i blatem z rattanu cechuje uczucie ciepła i przytulności.

Warto także zaznaczyć, że stoliki boho są zazwyczaj także znacznie mniejsze, niż te reprezentujące pozostałe style. A czym kierować się w trakcie wybierania konkretnego wyrobu? Tutaj najlepszą metodą jest dążenie do spójności w pomieszczeniu. Niestety jak łatwo się domyśleć nawet najmodniejsze stoliki kawowe roku na nic się zdadzą, jeśli w pomieszczeniu panuje ogólny chaos wnętrzarski. Dlatego też naszym absolutnym priorytetem powinno być właśnie zachowanie spójności w tym względzie. Podczas wyboru zwracajmy zatem szczególną uwagę na jego dopasowanie do pozostałych mebli w mieszkaniu. Warto także pamiętać, że stolik do kawy oprócz ładnego wyglądu musi również być funkcjonalny. Szczególnie istotne będzie dobranie jego odpowiedniej wysokości w stosunku do kanapy i naszych potrzeb.