13 czerwca 2024

Nowa kawalerka w Krakowie – jak kupić, co mieć na uwadze?

Kawalerki niezmiennie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością na rynku nieruchomości w Polsce. W Krakowie popyt na nowe mieszkania tego typu jest ogromny, pomimo że taki zakup wymaga pokaźnych nakładów finansowych. Jak zatem kupić kawalerkę od dewelopera, aby okazała się strzałem w dziesiątkę.

Nowa kawalerka w Krakowie – jakie przeznaczenie?

Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark, jedną z najistotniejszych kwestii przy zakupie kawalerki w Krakowie jest przeznaczenie mieszkania. Podgórze Duchackie to doskonały przykład dzielnicy, gdzie w stolicy Małopolski kawalerki są kupowane najczęściej w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb mieszkaniowych. Nie są one zlokalizowane w centrum, niemniej mieszkańcy położonych tu osiedli mogą tu korzystać ze świetnie rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej. Jeśli natomiast chodzi o kawalerki przeznaczone na wynajem, centrum i najbliższe okolice to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Nowa kawalerka w Krakowie – jaki stan?

Planując zakup nowej kawalerki w Krakowie, trzeba wybrać pomiędzy stanem deweloperskim a wykończeniem pod klucz. Stan deweloperski daje możliwość wykończenia mieszkania zgodnie z konkretnymi preferencjami, dzięki czemu jest ono bardziej precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Trzeba jednak liczyć się z ryzykiem przedłużającego się remontu i nieprzewidzianych wydatków, jakie często pojawiają się w trakcie jego trwania. Co się natomiast tyczy kawalerek wykończonych pod klucz, to są one idealnymi mieszkami dla osób, którym zależy na tym, aby możliwie jak najprędzej wprowadzić się do swoich czterech kątów. Na oddanie mieszkania do użytku deweloper ma określony czas, a ustalona z klientem cena nie może ulec zmianie. Na ofertę firm deweloperskich składają się różne pakiety wykończeniowe.

Nowa kawalerka w Krakowie – dla kogo?

Nowa kawalerka w Krakowie znakomicie sprawdza się jako pierwsze mieszkanie. Taka nieruchomość jest przedmiotem zainteresowania osób zarabiających na wynajmie oraz spędzających większość czasu w pracy.

 https://www.ekopark.pl/