13 czerwca 2024

Jakie zalety ma wynajem magazynów samoobsługowych?

Wynajem magazynów samoobsługowych to nowoczesna usługa z powodzeniem funkcjonująca na rynku magazynowym w Polsce. Jej rosnąca popularność nie jest oczywiście dziełem przypadku, a licznych zalet, jakimi się ona odznacza.

Magazyn samoobsługowy – gdy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń

Wynajem magazynów samoobsługowych jest usługą, która obecnie funkcjonuje w dużych miastach w Polsce. Sporo jest sytuacji, kiedy przydaje się taka mini przechowalnia. Warszawa to doskonały przykład lokalizacji, gdzie najemcy mają w tym zakresie duży wybór. Mogą oni korzystać z magazynów np. na czas przeprowadzki, remontu czy dłuższego wyjazdu, ale też na co dzień. Wielu mieszkańców dużych miast czy przedsiębiorców prowadzących w nich biznesy narzeka na brak przestrzeni, gdzie mogliby przechowywać swoje mienie. Magazyny samoobsługowe przychodzą tu z nieocenioną pomocą – zwłaszcza że są udostępniane zarówno na krótki, jak i na dłuższy czas. W Kangu Self Storage minimalny okres najmu wynosi tylko 14 dni.

Magazyn samoobsługowy – atrakcyjne stawki

Ogromną zaletą wynajmu magazynów samoobsługowych są atrakcyjne ceny. Opłata za wynajem zależy od paru czynników – głównie od wielkości magazynu, jego lokalizacji oraz okres najmu. Z ekonomicznego punktu widzenia wygląda to tak, że im dłuższy okres najmu, tym niższe są stawki. W Polsce za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio ok. 100 zł netto za miesiąc. Nie jest to zatem wygórowana kwota, która naruszy płynność budżetu domowego lub firmowego.

Magazyn samoobsługowy – dla klientów prywatnych i komercyjnych

O ile wynajem wielkich hal magazynowych słusznie kojarzy się z usługą adresowaną do dużych firm, o tyle wynajem magazynów samoobsługowych jest skierowany do innego grona odbiorców. Na wynajmowanie magazynów samoobsługowych decydują się nie tylko biznesmeni, ale również osoby prywatne. Przechowalnie nie są duże – najmniejsze mają powierzchnię 1-2 m kw. Pozwala to zaspokoić nawet skromne potrzeby – i to bez konieczności zawierania umów długoterminowych.