13 czerwca 2024

Jakie płytki wybrać do kuchni?

Urządzanie kuchni to z pewnością wyzwanie dla wielu osób, ponieważ trzeba zwrócić uwagę na aspekty funkcjonalne, ale również i wizualne. Na to, w jakim stylu będzie urządzona cała kuchnia, wpływ oczywiście mają płytki znajdujące się na podłodze oraz ścianach. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych wzorów, rozmiarów oraz tekstur płytek kuchennych. Możliwości jest naprawdę wiele, jednak aby wybór był trafiony, warto wiedzieć jakie płytki wybrać.

Płytki marki Tubądzin na podłogę

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem w każdej kuchni jest wybór płytek na podłogę. Są one odporne na wodę, wysoką temperaturę oraz zarysowania. Wybierając wysokiej jakości płytki Tubądzin Massa zyskujemy nie tylko funkcjonalność kuchni, ale również niepowtarzalny charakter tego pomieszczenia. Seria tych płytek dostępna jest w dużych rozmiarach, a dodatkowo o jasnej kolorystyce, co w połączeniu pozwoli optycznie powiększyć kuchnię. Wybierając płytki na podłogę, warto również zwrócić uwagę na poziom ich ścieralności. Te kładzione na podłodze powinny być bardziej odporne na zarysowania. Kolejną ważną kwestią w przypadku płytek kuchennych podłogowych jest antypoślizgowość. Im płytki mają więcej reliefów i ryfli, tym będą bardziej przyczepne. Jednak należy też wziąć pod uwagę, że utrzymanie ich w czystości też będzie bardziej wymagające. Połączenie najlepszych cech płytek kuchennych z pewnością ma marka Tubądzin i płytki gresowe Massa.

Kafelki czy płytki – co wybrać na ściany?

Wykończenie ścian w kuchni jest bardzo ważne ze względu na specyficzne warunki, jakie panują w kuchni. Największą uwagę należy zwrócić na ściany znajdujące się przy blacie roboczym, zlewie oraz kuchence. Są to miejsca szczególnie narażone na zachlapania, wilgoć oraz różnego rodzaju zabrudzenia. Można wybierać spośród drobnych kafelek lub dużych płytek, takich jak przykładowo kolekcja Tubądzin Macchia. Znajdują się w niej płytki o bogatym wzornictwie, jasnych oraz ciemnych kolorach, które doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny. W przypadku małych kuchni lepszym rozwiązaniem będą duże i jasne płytki ułożone na ścianie. To rozwiązanie pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie. Z kolei kafelki są ozdobne i zazwyczaj dostępne w bardzo różnorodnej i wyrazistej kolorystce. Sprawdzą się szczególnie we wnętrzach nowoczesnych.

Płytki matowe czy z połyskiem?

Poza rozmiarem i kolorystyką płytek kuchennych warto zwrócić uwagę na ich wykończenie. Do wyboru są płytki matowe oraz te z połyskiem. Wybierając płytki z połyskiem kuchnia stanie się bardziej żywa, a odbijające się w nich światło pozwoli powiększyć wizualnie kuchnię. Płytki z połyskiem sprawdzają się zazwyczaj w nowoczesnych wnętrzach. Z powodzeniem można je układać i na ścianach, i na podłodze. Z kolei matowe płytki i kafelki zmniejszają widoczność zabrudzeń i pozwalają osiągnąć bardziej przytulny charakter wnętrza. Niezależnie od gustu i upodobań, wysokiej jakości płytki można znaleźć w sklepie internetowym Dekordia.pl. W ofercie znajdują się płytki łazienkowe kuchenne również producenta Tubądzin Massa i Macchia w różnych rozmiarach i kolorystce. Dodatkowo można wybierać spośród płytek matowych, z połyskiem, w stylu nowoczesnym, retro oraz wielu innych.