18 maja 2024

Czy twój dom może sprawić, że poczujesz się lepiej?

Nie chodzi o perfekcję, ale o stworzenie domu, który pomaga żyć w harmonii i dobrym samopoczuciu.
Dom jest po to, by żyć i przystosować się do nas, którzy tam mieszkamy. Więc co tak naprawdę tworzy dobre samopoczucie i poczucie domu? Poniższe stylowe i inteligentne przykłady mogą być początkiem domu, który sprawi, że poczujesz się lepiej.

1. Pozbądź się kłopotliwych stosów

Uczyń swój dom wolnymi od stert ubrań lub papieru, które przeszkadzają i skorzystaj przy okazji z możliwości jednoczesnego wyczyszczenia mebli i gadżetów. Nie ma nic gorszego niż półki pełne starych papierów czy szafy i strychy zawalone ubraniami i wysłużonym sprzętem sportowym. Ile z tych przedmiotów faktycznie używasz i ile rzeczy potrzebujesz, aby się rozwijać? Spokojny dom bez zbędnych rozproszeń może uspokoić umysł.
Pomyśl całościowo o tym, co masz. Może np. w salonie niepotrzebne są ciężkie zasłony, a wnętrze czułoby się lepiej przy większej ilości światła dziennego? Aby uzyskać przytulną atmosferę, możesz zamiast tego pozwolić, aby długie, lekkie sznurki zastąpiły tkaniny.

2. Udekoruj małe przerwy

Większość domów ma przestrzenie, których udekorowanie wydaje się niemożliwe, małe narożniki lub wnęki. Pamiętaj, że zawsze są rozwiązania, jeśli wiesz, czego chcesz. Ustaw fotel i lampkę do czytania, aby stworzyć przytulny kącik, miejsce do przechowywania lub połącz je, tak jak w przypadku małej sofy, pod którą możesz mieć miejsce do przechowywania.

3. Zawieś na ścianach wszystko i wszystkich, których kochasz.

Skrupulatnie zaplanowane ściany ze zdjęciami są super ładne, ale przynajmniej tak samo przyjemne jest czerpanie motywów z prawie wszystkiego, co cię uszczęśliwia. Możesz na przykład połączyć rodzinne portrety ze starymi nożyczkami i pięknymi lustrami, aby uzyskać wspaniały efekt.

Dekorowanie dziełami sztuki.

4. Niech zaistnieje zainteresowanie muzyką

Czy czujesz się najlepiej, gdy grasz na gitarze lub innym instrumencie? Niech instrument wyjdzie z walizki i trafi do pięknego pokoju! Nawet płyty winylowe, systemy muzyczne i inne gadżety związane z muzyką mogą zmienić pomieszczenie z bezosobowego w ciepłe i towarzyskie. Jeśli skala kolorów jest kontrolowana przez instrumenty, może być tak przyjemnie.

5. Klasyczne wzornictwo

Nie bez powodu klasyczne wzornictwo stało się klasyką. Przemyślany design, oryginalne materiały i piękne kształty sprawiają, że czujemy się lepiej.
Postaw na jakość i zafunduj sobie oryginalny fotel „Nietoperz” lub inny klasyk, o jakim zawsze marzyłeś. To inwestycja zarówno dla portfela, jak i dla dobrego samopoczucia.

6. Zarezerwuj miejsce na kącik do jogi, medytacji lub siłownię

Może dysponujesz szopą i możesz wykorzystać ją jako studio jogi? Jeśli masz przestrzeń i możliwości, szopa jest optymalna, ale wystarczy ściana lub narożnik na matę do jogi lub mini siłownię.
Oprócz wystarczającej powierzchni podłogi potrzebujesz ściany ze światłami, roślinami i innymi rzeczami, które ułatwią Ci wchodzenie w ruch. Wiele zajęć odbywa się obecnie za pośrednictwem komputera lub telewizora. W takim przypadku upewnij się, że elektronikę otacza to, co motywuje Cię i zapewnia odpowiedni nastrój.

7. Żyj bardziej zielono i pięknie

Rośliny to łatwy sposób na stworzenie żywego i przytulnego domu. Niektóre duże rośliny podłogowe zmieszane z mniejszymi odmianami, które stoją na różnych wysokościach, dają poczucie bliskości natury, co zdecydowanie poprawia samopoczucie.